Ceny samochodów używanych

wycenaAuta wszelkiego rodzaju są znacznym kosztem. Te nowe to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Natomiast używane są o wiele tańsze. Cena zależy bardzo dużo od stanu samochodu, przejechanych kilometrów a także ewentualnej kolizji czy wypadku. Warto znać te wszystkie rzeczy kiedy przegląda się ceny aut ponieważ niektórzy mogą je zawyżać lub zaniżać. Jak wiadomo najlepsze są samochody nowe. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup auta. Dlatego przegląda się cennik dostępny w Internecie. Wiele osób korzysta z tej metody wiedząc że jest ona bardzo powszechna. Ludzie którzy chcą sprzedać auta przede wszystkim wystawiają je na aukcję. Wówczas cena należy do licytacji. Kto da najwięcej wtedy staje się jego właścicielem. Na cenę mają także wpływ inne czynniki. Przede wszystkim cena paliwa, cena akcyzy, akty prawne ustalane przez sejm i senat czy choćby podatki. Nawet gospodarka również powoduje zwyżkę lub spadek cen aut. Kiedy jest na nie popyt wówczas ceny rosną ponieważ każdy pośrednik chce na nich zarobić.

Tymczasem ceny używanych aut na zachodzie, a zwłaszcza w Niemczech, uzależnione są przede wszystkim od przebiegu auta. W odróżnieniu od naszego rynku, rocznik auta nie wpływa w tak dużym stopniu na jego cenę. Liczy się przede wszystkim stan techniczny pojazdu.
Przez to iż stan techniczny auta w dużym stopniu opisuje jego przebieg, to ten sam rocznik i wersja auta, w zależności od przebiegu może różnić się w cenie ponad 40 procent!

Nie można zapominać, że rynkowa cena samochodu po kilkuletniej eksploatacji jest kształtowana nie tylko przez markę, model, rodzaj nadwozia, przebieg czy wyposażenie. Bardzo ważne, o ile nie ważniejsze jest to, jak był on traktowany przez poprzednich właścicieli.

Właściwa wycena może decydować o zysku lub stracie w trakcie zakupu lub sprzedaży używanego samochodu. Profesjonalnie wyceną samochodów zajmuje się kilka instytucji. Jedną z nich jest Eurotax. Wyceny według systemu Eurotax są dobrze znane i traktowane jako wiarygodna.

Ciekawie działa też agregator ogłoszeń motoryzacyjnych wroom.pl. Udostępnia on za darmo wykresy średnich cen wywoławczych modeli pojazdów w zależności od rocznika.