Kto korzysta na wynajmie długoterminowym?

Wynajem długoterminowy ma wiele zalet, te jedno nie podlega wątpliwości. Niewielkim kosztem możemy zyskać dostęp do samochodu, jakiego się nam tylko zamarzy. W czerwcu możesz jeździć tanim Fiatem Pandą, w lipcu przerzucić się na Skodę Fabia, w sierpniu zaskoczyć znajomych jeżdżąc cały miesiąc nowiutkim Ford Mondeo.

Dziś jednak nie zajmujemy się samymi samochodami a tym kto może najwięcej skorzystać na wynajmie długoterminowym. Posiłkuję się informacjami znalezionymi na wobimoto.pl.

Firmy i przedsiębiorcy

Właściciele firm muszą rozważnie patrzeć na to jak wydają każdą złotówkę, zwłaszcza w czasach kryzysu gospodarczego. Zamiast wydawać kilkadziesiąt tysięcy złotych na nowy samochód mogą zdecydować się na przeczekanie ciężkich lat wynajmując samochód w wypożyczalni. W takich przypadkach wynajem samochodu może nas kosztować od tysiąca do kilku tysięcy złotych miesięcznie: zależne od samochodu, czasu najmu i wielu innych czynników.

Pieniądze które zaoszczędziliśmy nie kupując samochodu możemy ulokować na lokacie lub włożyć w firmę: kupić nowe maszyny, zatrudnić personel, wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne dzięki którym staniemy się konkurencyjni.

Osoby potrzebujące samochodu zastępczego

Zdarza się, że nasz dotychczasowy samochód odmówił posłuszeństwa. Jeżeli był on dla nas jednym z głównych źródeł zarobku nie pozostaje nic innego jak sprawienie sobie nowego auta. Może nie tyle kupienie samochodu, co wypożyczenie na długi termin: od kilku miesięcy, do nawet kilku lat.

Studenci

Studiujesz jednak poruszanie się na studia i do mieszkania zajmuje ci bardzo dużo czasu? Nie stać cię na nowy samochód? Tutaj również z pomocą przychodzą wypożyczalnie oferujące długoterminowy wynajem aut. Dojeżdżanie na studia wypożyczonym autem ma wiele zalet: masz więcej czasu dla siebie, nie tracisz pieniędzy na komunikację miejską, możesz co miesiąc jeździć na uczelnie innych samochodem.

Osoby wybierające się na wakacje

Długoterminowe wypożyczenie samochodu ma jedną dużą zaletę: możesz jeździć nim również po całej Unii Europejskiej. Już nie musisz się martwić tym, że stan twojego samochodu nie pozwala ci na długie wycieczki. Możesz zabrać całą rodzinę w niezapomnianą, bezpieczną wycieczkę po wszystkich krajach EU. Wreszcie możesz objechać całą Polskę: pojechać nad Bałtyk, zobaczyć Karpaty i Sudety, zażywać kąpieli słonecznych nad jednym z tysiąca jezior.