Kolorowe czasopisma motoryzacyjne

kolorowe czasopismaCzasopisma motoryzacyjne są to takie gazety które ukazują się co kilka tygodni. Proponują one różne rozwiązania dotyczące tej branży. Przede wszystkim pokazane są w nich nowe modele samochodów oraz opisane jak wyglądają od środka oraz jaki stan techniczny posiadają. Znawcy aut bardzo często zaglądają do tych pozycji, ponieważ chcą wiedzieć jakie rozwiązania szykują producenci na przyszłość by wygoda i komfort były na jeszcze wyższym poziomie. W czasopismach znaleźć można również informacje na temat motocykli. Czasami zdarzają się wywiady ze specjalistami, którzy omawiają słabości jak również zalety swoich pojazdów. Niekiedy nawet można zobaczyć porównanie niektórych modeli aut czy motorów oraz ich ceny. Takie wiadomości są bardzo przydatne szczególnie wtedy gdy ktoś planuje zakup dla siebie pojazdu. Czasopisma zajmują się nie tylko nowymi pojazdami, ale również omawiają używane. Niektóre czasopisma motoryzacyjne mają swój odpowiednik nawet w Internecie. Dzięki temu nie trzeba kupować ich w sklepie.

Do czołowych pism o tematyce motoryzacyjnej należą:

  • 4×4 OFF ROAD – magazyn o samochodach terenowych. Teksty poświęcone samochodom, rajdom i imprezom terenowym.
  • AUTO ŚWIAT – czasopismo motoryzacyjne.
  • MOTOCYKL – wszystko o tych dziwnych pojazdach i ludziach nimi jeżdżących – miesięcznik dla motocyklistów i entuzjastów motocykli.
  • AUTO TYDZIEŃ -magazyn motoryzacyjny. Wiadomości ze świata motoryzacji, prezentacje nowych modeli samochodów i motocykli, testy, porady, sport, tuning.
  • AUTO-MOTO BIZNES – dwutygodnik zawierający drobne ogłoszenia motoryzacyjne, aktualności ze świata motoryzacji, nowinki techniczne itd.
  • AUTO TUNING ŚWIAT – miesięcznik motoryzacyjny o tematyce tuningowej.
  • WRC – magazyn rajdowy.

W internecie jest bardzo wiele serwisów czy blogów zajmujących się motoryzacją, jednak w większości przypadków, treści jakie publikują to amatorszczyzna. Częściowo powodem jest fakt, że w Polsce rynek samochodów używanych jest zdominowany przez auta pochodzące z Niemiec i przez ten pryzmat wypaczone.Tymczasem klienci zaczynają szukać aut również w innych krajach Europy. Za podobną cenę co w Polsce można kupić auto w lepszym stanie technicznym i wyposażeniem z górnej półki.