Ubezpiecz swój laptop!

laptokChyba każdy z nas słyszał o tym, że niektóre, bardzo bogate kobiety na świecie, które przy okazji nie raz poprawiały coś w swoim wyglądzie korzystając z usług lekarzy chirurgów plastycznych stwierdzały, że muszą ubezpieczyć, na przykład, swoje usta, biust czy nogi. No cóż, ubezpieczenia w dzisiejszych czasach mogą obejmować niemal wszystko. Są ubezpieczenia tradycyjne, takie jak chociażby ubezpieczenia majątkowe i nikt nie dziwi się, gdy decydujemy się z takowych skorzystać. Ale w momencie, gdy ktoś chce ubezpieczyć swoje piersi jedni mogą dziwnie się krzywić, inni uśmiechać chociaż będą i tacy, którzy okażą pełne zrozumienie dla osoby ubezpieczającej się.

Ostatnio mój kolega nie krył irytacji i złości, nawet smutku, że zepsuł mu się bardzo drogi iPod. Wszyscy widzimy, jak technika pędzi do przodu. Dawno temu można było się przed kolegami pochwalić elektronicznym zegarkiem czy w klasie pożyczać kalkulator. Dzisiaj mamy do wyboru tyle gadżetów, że ciężko jest się zdecydować. Ot, przykładowo. Lepiej wybrać laptopa czy może komputer stacjonarny? Każdy z tych sprzętów ma swoje wady, jak i zalety. Mp3? Miało swoje pięć minut i każdy chciał je mieć. Teraz już rzadko kto z nich korzysta, muzykę mamy w telefonach, iPodach. Sprzęt jest coraz bardziej wyrafinowany technologicznie i tym samym coraz droższy. Gdy się zepsuje jest wielkie aj waj. A co tu mówić, gdy zostanie skradziony albo zgubimy go lub ktoś nam go zniszczy?

Sprzęt elektroniczny i IT można ubezpieczać. Takie ubezpieczenia oferują między innymi Commercial Union TUO – Partner Przedsiębiorcy, Generali TU – Generali PRESTO, PZU – pakiet: PZU Doradca, PZU Ekspert, PZU Apteka, TUiR WARTA – WARTA Ekstrabiznes. A ubezpieczać można niemal wszystko: elektroniczny sprzęt biurowy, telekomunikacyjny, alarmowy, przemysłowy, pomiarowy, graficzny, przenośny i tak dalej, i tak dalej.

Niedługo wakacje. Dla niektórych już się rozpoczęły, innym przyjdzie na nie jeszcze trochę poczekać. Oczywiście są i takie osoby, które niestety nie będą miały funduszy zapewniających im możliwość udania się na wypoczynek w góry, nad morze czy do innego kraju zwiedzać pustynie i oglądać na własne oczy piramidy czy ujrzeć Monte Carlo, ale ci ostatni nie będą zainteresowani tematyką tego artykułu.

Zaś ci, którzy wybierają się na zasłużony urlop muszą wiedzieć, że istnieją też ubezpieczenia assistance. Nie ma problemów z ich wykupieniem, ponieważ firmy zajmujące się sprzedażą stworzyły swoistego rodzaju sieć platform informatycznych, umożliwiających tym firmom przy pomocy internetu (czyli mamy tu na myśli ubezpieczenia online) sprzedaż klientom linii lotniczych albo biur podróży ubezpieczeń oraz usług assistance. Te pakiety mają za zadanie pokrywanie kosztów leczenia jeśli w czasie wyjazdu zdarzy nam się mocno zachorować, trafić do szpitala, dodatkowo zaś mamy możliwość wykupienia, na ten przykład, ubezpieczenia kosztów zastępczego połączenia lotniczego!

KONPORT – technologie przemysłowe