iMirror – wielki lustrzany ekran dotykowy

iMirrorZ tygodnia na tydzień rośnie skala uzależnienia ludzi od elektroniki użytkowej oraz stałego dostępu do udostępnianych przez nie informacji. Nie chodzi tu oczywiście o osoby, których zdrowie zależy od sprzętu medycznego (np. pompy insulinowe). Wielu ludzi, gdy tylko się obudzi, uruchamia smartfona, tablet czy laptopa i sprawdza „co słychać w wielkim świecie”. A gdyby tak rozwiązać to w inny sposób i moc zając się czymś bardziej pożytecznym i jednocześnie pozostawać na bieżąco? Na taki pomysł wpadli twórcy iMirror.

Wyobraź sobie sytuację, że po porannym prysznicu przeglądając się w lustrze, możesz zobaczyć nie tylko swoje odbicie, ale także prognozę pogody na dziś, newsy ze świata, a nawet przeczytać maile i wiadomości z portali społecznościowych. Jeśli tylko inteligentne lustro firmy Posh kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, to stanie się możliwe – będziesz mógł (lub mogła) sprawdzić co słychać u Twoich znajomych i jednocześnie myć zęby lub czesać włosy.

Zaprezentowany przez kanadyjską firmę Posh produkt to – wedle definicji – interaktywna powierzchnia odbijająca. Słowem – iMirror wygląda jak lustro, w rzeczywistości jest jednak wyświetlaczem obsługującym multidotyk. Podłączając go do domowej sieci WiFi, użytkownicy mogą pobrać szereg widżetów, a także pełnoprawnych aplikacji. W zasadzie mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju gigantycznego tabletu zamontowanego na ścianie (w którym – przypomnijmy – możemy się także najnormalniej w świecie przejrzeć).

Wyświetlacz iMirror został również wyposażony w kamerkę i zintegrowane oprogramowanie do rozpoznawania twarzy. Dzięki temu domownicy mogą spersonalizować powierzchnię wyświetlającą i dopasować ją do swoich potrzeb. Nie wiadomo, ile dokładnie twarzy jest w stanie zapisać iMirror, domyślamy się jednak, że określenie producenta – „wiele” – przewiduje co najmniej liczbę klasycznej rodziny.

Klikanie po lustrze – czy po kilku sekundach iMirror nie będzie cały opalcowany? Tego dokładnie nie wiemy, ale firma Posh chwali się, że jest także i na to przygotowana. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w moduł kontroli głosowej.

Pompy insulinowe i akcesoria do pomp.