W jaki sposób uczniowie korzystają z komputera

Teacher SchoolWiele lat temu uczniowie, podobnie jak studenci korzystali podczas zajęć jedynie z własnych zeszytów , ćwiczeń, czy podręczników zalecanych przez nauczycieli. Młodzież przychodziła na zajęcia przygotowana na podstawie właśnie tych książek. Z czasem wprowadzono taki przedmiot jak informatyka, która szybko zaczęła cieszyć się uznaniem w społeczeństwie , zwłaszcza młodzieży. Tego typu zajęcia prowadzone były, czy też są przez kompetentna do tego przedmiotu osobę.

Wymaga się od takiego nauczyciela dużej wiedzy, wykształćcie w zakresie informatyki, znajomości obsługi komputera, która na początku sprawiała uczniom trudności. Oczywiście z czasem młodzież bardzo szybko pojęła technikę korzystania z owego sprzętu. Na zajęciach informatyki początkowo uczniowie zaczynali od nauki włączania komputera logowania się, zamykania. Z lekcji na lekcji ich wiedza na temat przedmiotu informatyka wzrastała. Z Czasem potrafili korzystać z różnego rodzaju programu , który był im przydatny na danych np. zajęciach.

Częstym programem, w którym się pracuje na lekcjach informatyki jest point oraz Word. W poincie nauczyciel tego przedmiotu zadaje im np. namalować dany temat z wykorzystaniem różnych elementów danego programu. W Wordzie uczniowie szkolą swoją szybkość pisania na klawiaturze. Częste lekcje z informatyki bardzo dobrze przygotowują uczniów do korzystania z Internetu, który jest podstawowym elementem korzystania z komputera w dzisiejszych czasach przez społeczeństwo. Studenci bardzo często za pomocą komputera przedstawiają np. swoje prace, referaty, które muszą przygotować na dane zajęcia. Komputer zwłaszcza młodym ludziom daje wiele możliwości.

Młodzież korzysta z Internetu w różny sposób , w zależności od potrzeby. Niektórzy korzystają z komputera dla jedynie gier. Internet daje nam możliwość ogromnego wyboru. Każdy odpowiednio do swoich potrzeb, czy zainteresowań bez problemu jest w stanie znaleźć daną zabawę, z której będzie zadowolony. Inni korzystając z komputera, Internetu robią zakupy nie wychodząc z domu. Bardzo popularną stroną jest allegro, z którego korzysta wiele osób. Na owej stronie możemy znaleźć po prostu wszystko, co chcemy kupić z zależności od swoich potrzeb. W tym sklepie internetowym kupujemy ubrania, które nam się podobają. Dobieramy sobie rozmiar, kolor danej rzeczy, która wpadała nam w oko . Następnie wystarczy jedynie zamówić i po umówionym terminie dany towar jest dostarczany do domu. Młodzież często korzysta z programu o nazwie YouTube, który służy do odtwarzania muzyki. Wystarczy jedynie wpisać tytuł piosenki i nazwę wykonawcy, aby posłuchać danego utworu. Ludzie poprzez komputer kontaktują się między sobą. Jest to bardzo popularna forma korzystania z owego sprzętu, ponieważ przepływ informacji następuje natychmiast. Bardzo lubianym programem , z którego korzystają uczniowie jest Skype . Dzięki niemu mają możliwość konwersacji widząc drugiego rozmówcę na ekranie komputera.