Aplikacja Polskie Radio na Windows Phone

polskie radioPolskie Radio opublikowało bezpłatną aplikację w wersji na Windows Phone 7.5. Pieczę nad projektem objęła firma 4Innovation.

Dla użytkownika to rozwiązanie oznacza możliwość słuchania prawie 100 stacji muzycznych i słownych oraz oglądania Czwórki w wersji telewizyjnej. To pierwsza, dostępna na polskim Marketplace aplikacja, która łączy transmisję danych (streaming) zarówno audio, jak i video.

Zadbanie o wygodne poruszanie się po funkcjonalnościach leżało w rękach 4Innovation. Interfejs spełnił potrzeby klienta – ze swoją dopracowaną logiką i dopasowaną do profilu Polskiego Radia grafiką. Słuchacze mają dzięki temu prosty dostęp do wszystkich stacji i programów, mają ułatwiony kontakt z osobami prowadzącymi. Mogą również przeglądać wiadomości, materiały z serwisów sport, gospodarka, muzyka, nauka, historia i innych. Z poziomu smartfona głosują również na Listę Przebojów Programu Trzeciego.

4Innovation oprócz stworzenia szkieletu aplikacji zadbać musiało o streaming audio i video, czego na potrzeby platform WP w Polsce nie podjęła się póki co żadna inna firma wdrożeniowa. Jak podkreślają twórcy aplikacji – to bardzo ciekawe wyzwanie, które sprawiło, że Polskie Radio może się pochwalić jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu projektów na polskim Marketplace. Tego typu aplikację, jak dotąd posiadają tylko 4 marki radiowe na Świecie.

Jesteśmy pierwszym radiem w Polsce, które stworzyło aplikację na Windows Phone 7.5. Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać możliwości tej platformy. Aplikacja jest ładna, funkcjonalna i przede wszystkim daje prosty i wygodny dostęp do naszych treści – mówi Krzysztof Mielech z-ca dyrektora portalu polskieradio.pl odpowiedzialny za projekt.

Do tej pory z aplikacji mogli korzystać użytkownicy systemów iOS (iPhone, iPad) i Android. Aplikację Polskie Radio we wszystkich wersjach pobrało już ponad 40 tysięcy użytkowników.

I można by tylko przyklasnąć pomysłodawcy i twórcom aplikacji, gdyby nie fakt, że przyszłość Windows Phone rysuję się w szarych barwach.