TABU – zespół reggae

tabuTABU to jeden z najlepszych zespołów reggae w Polsce a nawet by można było powiedzieć śmiało, iż jest to jeden z tych zespołów o których jest doprawdy bardzo ciężko zapomnieć, jeśli wyląduje się chociaż na jednym koncercie. Niemniej jednak zabawa zawsze jest przednia. Na dzień dzisiejszy TABU jest po wydaniu swojej trzeciej płyty. Płyty która różni się od tych, które niegdyś były wydane przez TABU – niemniej trochę różnorodności i oryginalności się z przyda. Trzeba mieć po prostu właściwe nastawienie do wszystkiego i być otwartym na nowe gatunki muzyczne. A z tym u większości osób jest doprawdy ciężko.

Dlaczego TABU odniosło tak spory sukces? Między innymi ze względu na wokal wokalisty, który jest niezwykle ciepły i co za tym idzie niezwykle porywający. Sami muzycy którzy tworzą zespół również są niesamowici. To oni zwykle tworzą ścieżki dźwiękowe, które sprawiają, iż są one wstanie porwać ogromna ilość osób – co widać po koncertach. W tym roku – 2013 – TABU będzie świętowało swoje dziesięciolecie istnienia co jest niezmiernie niezwykłe i na swój sposób ciekawe, iż wytrwali tak długo.

Dla kogo taka muzyka?

Wiele osób świetnie się dziś bawi przy muzyce. Wcale nie jest powiedziane, że muzyka zarezerwowana jest tylko dla młodych. Doskonale potrafi się również bowiem bawić przy muzyce starsze pokolenie. Starsi ludzie inne oczywiście wybiorą imprezy niż młode pokolenie. Będą więc chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju dancingach i imprezach w klubie seniora, mogą wybierać się też od czasu do czasu na wieczorki taneczne do eleganckich restauracji.

Takie imprezy organizowane są w wybranych restauracjach cyklicznie, najczęściej kilka razy w miesiącu. Młodzi ludzie skoncentrują się raczej na innych imprezach i innych miejscach. Pójdą tam, gdzie posłuchać będą mogli różnych nurtów muzyki rozrywkowej, a więc do dużych i kolorowych klubów. Jeśli nie będą chcieli w danym dniu odwiedzać dużej dyskoteki, mogą też wybrać się w inne miejsce, a więc np. do mniejszego klubu. W takich małych lokalach też bardzo często można się dobrze bawić, najczęściej przy hitach z lat 80tych i 90tych. Koszt wstępu na taką fajną imprezę nie jest duży, najczęściej musimy zapłacić około 10 złotych.