Kobieta za kierownicą

kobietaKobieta za kierownicą to obecnie widok dosyć często spotykany. Nawet wiele zawodów obecnie wykonują kobiety gdzie do niedawna zajmowali się tym mężczyźni. Często istnieje opinia że kobiety są gorszymi kierowcami od mężczyzn. Jednak jak widać na drogach, okazuje się że jeżdżą one równie bezpiecznie i ostrożnie. Mając na uwadze swoich pasażerów kobieta nie dopuści do wypadku, ponieważ będzie się bała o życie swoje i innych. Dlatego coraz częściej powołuje się ją na bardzo odpowiedzialne stanowiska gdyż pokazuje ona swoim działaniem jak potrafi kierować pojazdami. Obecnie kobiety można zobaczyć za kierownicą w autobusach, w tramwajach, w mini busach. Wiele kobiet obecnie posiada także swój własny samochód którym na co dzień się porusza do pracy. Prawo jazdy nie stanowi dla kobiet aż takiego utrudnienia o jakim się mówi. Potrafią zdać je nawet za pierwszym razem. Udowadniają tym samym że są równie bystre jak mężczyźni. Dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych dlatego sięgają za kierownice bez względu na wiek.

Trochę statystyki

Ile to kobiety się nasłuchały, że jak „baba za kierownicą” to nieszczęście. A prawda jest taka, że kobieta powoduje mniej wypadków bo:

  • nie szarżuje (nie musi się popisywać przed innymi)
  • jeździ zgodnie z przepisami, bądź się stara (w końcu płacić mandat będzie
    sama, ale mąż jej do końca życia nie daruje)
  • jest uważna, cierpliwa, delikatniejsza
  • jeździ z klasa (nie obrzuca błotem innych kierowców)
  • jest kulturalna
  •  parkuje tak jak trzeba a nie tak jak jej wyjdzie.

Policyjne statystyki również wskazują, która z płci jeździ bezpieczniej. W ubiegłym roku sprawcami wypadków w zdecydowanej większości byli panowie. Doprowadzili do 74,1% z nich. Panie były odpowiedzialne za co 5 wypadek. Co ciekawe, również wśród pieszych sprawców wypadków zdecydowany prym wiodą mężczyźni. Przyczynili się oni do powstania 67,3% wypadków, a kobiety spowodowały ich 31,4%.
Również kobiety górują jeśli chodzi o ubezpieczenia. Raport Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego donosi, że bez OC jeżdżą najczęściej mężczyźni w wieku do 25 lat.